Poradna radí - tipy na knihy o výcviku psů

23.02.2024

Dneska Vám dám dva tipy na zajímavé knihy, které by si měl přečíst každý, kdo chce mít a následně i cvičit psa. A přiznám to, je to takový první krok k teorii, která bude následovat i zde na blogu.

Jde mi hlavně o to, abyste si některé věci uvědomili a začali si je spojovat. Právě proto je důležité o teorii mluvit a zabývat se jí. Ale nyní už pojďme mrknout na ty knihy.

Jedná už se o druhé vydání z roku 1990 to první vyšlo o šest let dříve. Nicméně ne vše je v této knize aktuální, protože v té doby se cvičilo spíše mechanickou metodou a ne pozitivní jako dnes. A navíc je spíše služebního charakteru tzn. obrana a stopy. 

Ale pokud chcete pochopit teorii a více se dozvědět o podnětech, reflexech apod. je to skvělá kniha. 

Přebal knihy, která je na obrázku výše je první díl z roku 2014. Druhý již také vyšel, ale zaměřuje se spíše na poslušnost, obranu a stopy dle NZŘ (národního zkušebního řádu). 

Výše zmíněna kniha je určena všem, kteří se chtějí dozvědět informace nejen o svém psovi, ale i o způsobech a formách výchovy a výcviku. Kniha je psána srozumitelnou formou a je doplněna mnoha instruktážními fotografiemi a obrázky. Je určena začátečníkům, ale i pokročilým.  

A jak se říká "Čtení - nejlepší učení" tak vzhůru do toho :)