Příběh z psí poradny - časté hárání u feny 

03.04.2024

Dobrý den, 

přišel mi tento dotaz: "Dobrý den, máte nějakou radu, když fenu postihne falešná březost nemá ani rok, jednou hárání už měla. Je možné, že bude hárat po 4 měsících od prvního hárání?" 

Odpověď je poměrně snadná. Ano může se to stát. Hodně záleží na tom, čím krmíte. Ač se to nezdá tak strava je základ dobrého zdraví a platí to nejenom pro nás lidi, ale také i pro zvířata. A mé doporučení je poměrně jednoduché. A zde jsou moje rady: 

  1. Začněte se zajímat o to, z čeho jsou granule vyrobené a jak. Pokud jste ještě nezačali číst popisek ohledně složení stravy vašeho psa, tak to někdy zkuste. Možná se dozvíte i to co jste ještě nevěděli a může Vás překvapit i to z čeho se mohou granule skládat. 

  2. Co se týká problémů s častým háráním, může to také způsobovat kuřecí maso a zde i pozor i syrové kuřecí maso. A to v tom případě pokud pochází maso z neznámého zdroje a vy nevíte jak byla kuřata chována, tzn. drůbež měla nasazená antibiotika

Ale co s tím? 

Je potřeba mít na paměti, že pes je tvor, který má určitě potřeby. Naší snahou je přiblížit se co nejvíce stravě, která je pro psa přirozená. Ptáte se proč? Protože chceme zdravé jedince, kteří jsou odolní vůči vlivům, bakterií a virům. Proto se doporučuje toto: 

1. Pokud už chcete krmit granulemi doporučuji granule, které jsou na studena lisované. Tento proces výroby zajišťuje, že granule jsou bohaté na vitamíny, minerály a další důležité živiny, které jsou nezbytné pro zdraví vašeho mazlíčka. Jsou vyrobené z kvalitních surovin a to nejenom živočišných, ale i rostlinných. Mějte na paměti, že strava psa musí být vyvážená a jednotlivé složky mají být obsaženy procentuální ve stravě psa. 

2. Pokud nechcete krmit granulemi, můžete zvolit pro psa přirozenější způsob stravování a to barfování. Na Fb je skupina, která se touto oblastí zajímá a určitě Vám pomůže pokud byste tápali. 

3. Je možné nasadit také tyto přírodní produkty: 

Fytovet

Fytovet je přírodní minerální koncentrát obsahující minerály a stopové prvky, které jsou potřeba pro správné fungování lidského i zvířecího organismu. https://www.energy.cz/cz/assets/vet/leaflets/Fytovet__veterinarni_letak_PRESS.pdf

Gynevet 

Harmonizuje hormonální systém. Stimuluje sekreční aktivitu sliznic a tkání. (Aktivuje metabolismus tuků) https://www.energy.cz/cz/assets/vet/leaflets/Letak_VET__Gynevet_PRESS.pdf

4.  Posledním mým doporučením v tomto případě je oslovit výživového poradne pro psy. My spolupracujeme s paní MVDr. Petrou Domesovou, proto doporučujeme ji https://www.beskydvet.cz/ , ale můžete oslovit kohokoliv jiného dle dobrých recenzí ve vaše okolí.