Blog

Dnes je 20. června 2024 a začíná nám ve 22 hodin letní slunovrat. A i včerejší teploty napovídají tomu, že pomalu přichází léto. Léto je pro psy velmi náročné období z důvodu vysokých teplot. Pojďme našim čtyřnohým parťákům to léto trochu zpříjemnit.

Dobrý den, dneska trochu z jiného soudku. Přišel mi email ohledně adaptace psa z útulku. Musím říct, že paní, která mi psala, začala opravdu velmi dobře a já ji tímto držím palce ať vše pomalu půjde jenom ku prospěchu všech. A tímto chci říci, díky všem, kteří si berou psi z útulku a snaží se jim vytvořit nový a...

Tak a je tady. Určitě se ptáte co? Jak bylo řečeno v jednom filmu "dneska by to šlo" a myslím si, že přišel ten správný čas podívat se společně na teorií. Upozorním Vás jenom na zajímavosti, které se Vám můžou hodit při výcviku. A jak už napovídá nadpis článku, podíváme se na jednotlivé psí smysly.

Dneska trochu z jiného soudku. Někteří z Vás, kteří si koupí chovného psa či fenu, tak časem řeší téma chovu. Právě toto téma je poměrně náročná disciplína, která již vyžaduje zkušenosti a znalosti daného tématu. A právě pro ty, kteří se o toto téma zajímají mohu doporučit tento článek:

Dobrý den, dneska mám pro Vás ještě jednou téma falešné březosti. Poslední dobou se mě na to ptá čím dál více lidí. Proto si nejdříve vysvětlíme, jak poznat falešnou březost a dále co s tím. Jako zdroj informací, ze kterých jsem čerpala je super článek z Vitae Květen/2024.

Touto cestou bych Vás chtěla pozvat na seminář s MVDr. Petrou Domesovou. Součástí bude také malé občerstvení, abychom měli dost sil na nové informace, kterých bude opravdu hodně. Více informací viz níže. Těším se na Vás. A důležitá informace je ta, že seminář se ZDARMA.

Jaro máme tady, alespoň podle kalendáře a již před nějakou dobou v televizi avizovali, že aktivita klíšťat pomalu stoupá. Je mnoho způsobů, jak se proti tomuto roztoči bránit (ano klíště je roztoč, který patří do čeledi klíšťatovití), nicméně já preferuji a doporučuji hlavně přírodní cestu.

Dneska za Vámi přicházím opět s dalším tipem na velmi zajímavou knihu. Je pro každého, koho zajímají témata stravy a očkováním. V knize se věnuje autorka nejenom psům, ale i kočkám. Jedinou nevýhodou je, že je k sehnání pouze ve slovenštině, ale i tak je velmi čtivá a vysvětluje vše, co je potřeba vědět. Pojďme na to mrknou trochu blíže. ...

Dneska se s Vámi chci podělit o to, co jsem nedávno aktuálně řešila. Protože psí poradna není jenom o výcviku a dotazy jsou opravdu různorodé. Teď Vás určitě zajímá, co jsem to tak mohla řešit. Malá nápověda pro vás. Je to malé zvířátko a když se bojí schoulí se do klubíčka. Ano dnešním tématem jsou psi a ježci.