Příběh z psí poradny...  PRŮJEM

04.03.2024

Dneska se s Vámi chci podělit o to, co jsem nedávno aktuálně řešila. Protože psí poradna není jenom o výcviku a dotazy jsou opravdu různorodé. Teď Vás určitě zajímá, co jsem to tak mohla řešit. Malá nápověda pro vás. Je to malé zvířátko a když se bojí schoulí se do klubíčka. Ano dnešním tématem jsou psi a ježci. 

S ježkem už se setkal s každým. Nevýhodou ježka jsou právě bodliny, které jsou poměrně ostré. C co se může stát při setkání psa a ježka? Pes si může pobodat jenom tlamu, ale i tlapy. V ojedinělých případech může dojít k tomu, že se bodlina dostane až do trávicího traktu psa. A tady začíná dnešní naše téma.  

Na psí poradnu mi volala žena, která má německého ovčáka trpícího průjmem. Žena zároveň při rozhovoru řekla, že v zahradě našla i dva ježky. 

Ženě jsem nejdříve doporučila začít podávat vařenou rýži s kuřecím masem (pouze ovonění) a vařená mrkev. Dále podávat EnteroZoo gel. Dále jsem jí poradila, aby nasadila probiotika kefír, zakysaná smetana, jogurt, kysané zelí (zajistí sliznici čistou). Po zlepšení stavu postupně přecházet na granule. I tak jsem ji doporučila kontaktovat veterináře.

Paní mi zavolala po několika dnech, aby mi řekla, že pes je již v pořádku. Po našem rozhovoru volala také s veterinářkou. Ta jí doporučila uvařit vařenou rýži, s malým množstvím kuřecího masa a přimíchat také vařenou mrkev. Do rýže zamíchat SMEKTU. Druhý den byl pes bez průjmu a poté již měl tvrdé bobky. Postupně přecházela na granule (granule jsou kvalitní, vzhledem k tomu, že nechceme dělat reklamu nebude uváděná značka) společně s vlhkým krmivem. Žena pro jistotu dávala také kyselé zelí, a to z toho důvodu, že nevěděla, zda pes nepozřel bodlinu, který mohla zůstat v trávicím traktu. Stolice vyšla omotaná zelím, tím zajistila sliznici čistou. Po týdnu byl pes bez problémů a na běžném krmivu. 

Zde pozor! 

Nebezpečí průjmu obecně je v tom, že pokud trvá déle může dojít k až k fatálním následků. Jedním z příznaků zhoršeného zdravotního stavu je i dehydratace. Projevem, který by Vám tento stav měl odhalit je to, že pes nežere ani nepije. Proto buďte obezřetní a raději vždy případ konzultujte, třeba telefonicky, se svým veterinářem.